top of page

Par Pēteri Ermansonu

Updated: Mar 27

Biljarda pasaule ir plaša un aizraujoša, tomēr nereti cilvēkiem no malas šis sporta veids šķiet diezgan sarežģīta bumbiņu dzenāšana pa galdu ar nūju. Tomēr, sākot iedziļināties un tā teikt “rakties” dziļāk, izrādās, ka šī spēle nav tik viennozīmīga, bet gan daudzpusīgs, interesants, dinamisks un ļoti aizraujošs sporta veids ar izaicinājumiem un stingriem noteikumiem. Tāpēc, lai iepazīstinātu ar biljardu, esam nolēmuši mazliet vairāk stāstīt – par visu, kas saistīts ar biljardu, gan par to, kas biljards tāds ir, kāpēc uz bumbām ir tādas zīmes un tādi cipari, kāpēc vajadzīgs krītiņš un citas interesantas lietas.

Šoreiz sāksim ar sarunu ar vienu no mūsu biljarda pamatspēlētājiem un BAMA kodolspēlētājiem – PĒTERI ERMANSONU.

Ar biljardu Pēteris sācis nodarboties pavisam nejauši, jau 1996.gada 1.septembrī, tā nu ar biljardu nodarbojoties jau vairāk kā 25 gadus. Interesi piesaistījis arī tas, ka savā rajonā, vēl mazs būdams, redzējis vīrus spēlējam uz maza, maza galdiņa, gandrīz kā novusu, tā bijusi pirmā reize, kad ko tādu redzējis. Pēterim tajā laikā dzīve nav bijusi no vieglajām un, sākot spēlēt biljardu, sapratis, ka tas palīdz atslēgties no pārējās pasaules, ieiet spēlē, koncentrēties, tā nu biljards kļuva par daļu no viņa dzīves.

No 1996. gada sācis aktīvi spēlēt un trenēties, no 1998. gada jau sācis piedalīties dažādos turnīros, tajā skaitā Latvijas reitinga turnīros un jau trešajā turnīrā gūstot uzvaru. Tā biljards kļuvis arvien aizraujošāks, pirmie panākumi rezultējušies ar tālākiem treniņiem un jau 2001. gadā Pēteris guva uzvaru Latvijas čempionātā, divus gadus vēlāk, 2003. gadā kārtējo cītīgo treniņu rezultātā tika iegūta 17. vieta Eiropas čempionātā, jau spēlējot kopā ar pasaules mēroga profesionāliem spēlētājiem. Par šo Pēteris smaidot saka, ka laikam domā, ka tas ir viņa lielākais sasniegums, par spīti tam, ka ir uzvarējis gan 19 Latvijas čempionātus pūlā, no tiem 13 individuālajās spēlēs. Pēteris spēlē arī snūkeru un arī šajā spēlē viņa aizrautība un cītīgie treniņi ir atmaksājušies un arī šajā spēlē viņš ir ieguvis godalgotas vietas, tajā skaitā 2011.gadā iegūto 2.vietu Latvijas čempionātā. Pēteris spēlējis arī Baltijas līgā.

Pēterim interesantākais biljardā liekas tas, ka šī spēle liek domāt un kustināt smadzenes, katrai kustībai, katram lenķim, katram sīkumam ir nozīme, kas ir jāspēj saskatīt un jāvar saprast kur, ko un kā izmantot. Šī spēle ir jāspēlē vairāk ar galvu, tā ir ģeometriska spēle, tomēr tajā ir ļoti daudz azarta. Viņš iesmej, ka to spēlējot, viņa smadzenes jūtas ērti un labi.


Paldies Tijai Volandai par rakstu un Pēterim Ermansonam par stāstu!

55 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page