top of page

Par Arti BārtuliPavisam nesen mums bija ļoti īpaša saruna ar vienu no svarīgākajiem cilvēkiem BAMĀ –  Arti. Ceļojām laikā un telpā, meklējot BAMA pirmsākumus, kā arī cēloņus un sakarības, kāpēc BAMS vispār radies. Meklējām atbildes arī uz jautājumu – kas tad BAMS vispār ir un kas šo visu veido un tur kopā.


Sarunu sākām noskaidrojot, kas tad īsti ir BAMS? Artis gari nopūšas, mazliet apdomā un smaidot stāsta: «Tā ir vieta kur atpūsties, attīstīt sevi un savas prasmes dažādos alternatīvos sporta veidos – biljardā, šautrās un citos. Radīt vietu, kur sanākt kopā, tāda bija tā doma». Tomēr katram sākumam ir cēlonis un iemesls, kāpēc kaut kas ir radies un BAMA gadījumā tas lielā mērā ir tieši Artis, kuram pirms 10 gadiem prātā ienāca šī ideja.

Tāpēc konkrēti un tieši jautāju viņam – kā viņš pats jūtas BAMĀ un kur viņš sevi šeit redz – Artis atbild:  «Kas es esmu BAMAM? Laikam jau tētis!». Un tiešām, jau gadiem, savējiem un komandai viņš zināms tieši kā BAMA tētis, tā iekšienē viņu sauc arī draugi un komanda. «Vispār, jau kopš pašas pirmās dienas, kad esam atvēruši BAMU, visu laiku esmu visiem teicis, ka es šeit esmu vienkārši bārmenis. Ka es te strādāju, ka te ir forša vieta un cilvēki var atpūsties, ka baigi par šo visu neko nezinu. Tādā veidā es kaut kā nekad neesmu centies nevienam pateikt, ka esmu saimnieks, vai man šis viss pieder. Tā var uzzināt, ko cilvēki patiešām domā, ko vajadzētu uzlabot u.t.t.» stāsta Artis. Viņš piebilst, ka pasakot, ka esi saimnieks, nereti uzreiz cilvēki meklē iespējas kaut ko sarunāt lētāk, kādu atlaidi, kādu dzērienu, un tad arī neviens nestāstot, kas varbūt nav līdz galam labi un kas ir jāuzlabo, tad viss ir kārtībā. Viņš atzīst, ka tieši šī atgriezeniskā saite ir svarīga, lai uzlabotu darbu un BAMA piedāvāto pakalpojumu kvalitāti.

Artis gan pats ir visai pieticīgs un uzreiz min, ka BAMS nav tikai viņš un viņa ideja – tas ir komandas darbs. «BAMS ir ģimene. Par savu BAMA ģimeni saucu sev apkārt vistuvāk esošos cilvēkus – Hellu, Dārtu, Mārci, Kristapu, BAMA bārmeņus, biljarda un šautru attīstības komandu un vēl citus. Tas ir tas kodols, kas turamies kopā, ja nu kas, izkašķējamies, kā ģimenē pienākas, bet mīlam viens otru un BAMU. Arī tie, kas ir nākuši un gājuši, viss kaut kā bijis pozitīvi un joprojām ir tuvs kontakts un priecājos, kad kāds atkal atnāk ciemos » par savu komandu stāsta Artis.

Runājot par cēloņiem un pašu, tā teikt, BAMA dzimšanu, Atris stāsta, ka iemesls bijis vienkāršs – radīt vietu kur atpūsties, tomēr ar iespēju arī trenēties un attīstīt savas prasmes biljardā un citos interesantos sporta veidos. Viens no svarīgākajiem aspektiem bija treniņu kvalitāte – radīt vietu ar labu, kvalitatīvu inventāru, kā arī pieeju treneriem.  Tajā laikā, 10 gadus atpakaļ biljardu spēlējis gan pats Artis, gan viņa draugi, tomēr nereti sanācis, ka galdu kvalitāte klubos bijusi visai zema. Jau tad Artim bijusi doma par savu klubu. Laika gaitā šī ideja kļuva par nopietna un Artis plānu licis uz papīra, sarēķinājis ciparus un devies un banku. Toreiz gan saņēmis atteikumu un tā tas palicis plauktiņā. Tad pāris gadus vēlāk, sēžot sacensībās kādā no biljarda klubiem, kur spēlētāji spļaudījās par to, kādā kvalitātē tas viss notiek, šī ideja atkal tika pacelta augšā. «Toreiz visi draugi un ne tikai, kas sēdēja pie galda, tad arī pabīdīja uz priekšu šo ideju». Tālāk notika baigi ilgā minstināšanās, jo likās, ka ideja ir visai traka. Tomēr cilvēki apkārt ik pa laikam pastūma un priekšu, nonācām arī līdz šīm pašām telpām, kur esam joprojām. Tad kopā ar domubiedriem sākām likt kopā plānus un finanses, tika izcelts saulītē arī vecais biznesa plāns, ko Artis nu uzfrišinājis un devies uz Altum. Altum pārstāvji teikuši, ka šis gan ir īsākais plāns, kas redzēts, bet viss esot īsi un kodolīgi un devuši zaļo gaismu. Pēc mazas cīkstēšanās ar Altum, paralēli jau kārtojot un darbojoties par saviem līdzekļiem, draugi bija nonākuši jau tik tālu, ka saņemot apstiprinājumu no Altum, bija jau atlicis pieņemt lēmumu par to, kādas kvalitātes biljarda galdus pirkt – budžeta variantu vai pirkt uzreiz kvalitatīvus un Eiro ture atbilstošus galdus, uz kuriem trenēties un attīstīties. Tā iegādāti labi galdi un atvēršana bijusi vien tepat aiz stūra. BAMS vienmēr bijis saistīts ar biljardu, pārējais viss ir pielipis un pieaudzis klāt. « Lēnām sapazināmies ar Madaru Razmu, kurš pie mums ieviesa šautras, tad sapazināmies ar galda futbola čaļiem, kas te nodarbojās vienu brīdi. Pēdējais, kas pie mums ienākuši ir Beer pong  Cornhol un pat “Nāc spēlēt” viktorīnas.»

Artim pašam biljards vienmēr bijis tuvs. Tomēr viņš piemetina, ka «vēsturiski viss ar biljardu man beidzās, kad atvēru klubu, jo nu īsti nesanāk trenēties». Pirms tam Artis trenējies no 12 gadu vecuma, tad kādu laiku pārstājis, tad atgriezies, kad sācis savam dēlam mācīt spēlēt. Tomēr ar uzņēmuma vadīšanu tas kaut kā tas viss aizgājis otrajā plānā. Vēl kādreiz Artis aizbrauc uz kādu turnīru vai šad tad paspēlē, tomēr šobrīd vairāk viņam iepatikušās šautras.

Jautāts – kas viņu BAMĀ dara priecīgu, Artis smaidot atbild: «Vispār es jau lielākoties esmu priecīgs BAMĀ, atskaitot kaut kādus sīkumus, kas dažreiz sanāk, bet tā es lielākoties šeit esmu priecīgs un laimīgs». Viņš piebilst, ka ir bijuši dažādi laiki, tomēr visam ir tikuši cauri. Kovidlaiks arī nācis tieši pēc tam, kad uzņēmums pieredzējis grūtus laikus, tomēr šīs grūtības palīdzējušas saprast, ka vajadzīgas izmaiņas un komanda vēl vairāk saliedējusies. Uz negatīvajām lietām Artis nefokusējas, minot, ka kaut kas salauzts būs vienmēr un visu ir iespējams salabot. 

Protams, arī BAMAM ir plāni nākotnei. Artim jautāju, kas ir iecerēts un viņš, smejoties, atbild, ka grandiozas lietas. «Ir lieli plāni, kas saistīti ar rekonstrukciju, būs arī mazliet vairāk galdi, nekā bija un no pirmās dienas jau ir plāns par terasi uz jumta, varbūt arī mazliet paplašināties citur Latvijā, tomēr tie jau ir tālākejoši plāni» stāsta Artis. Vēl viens no plāniem ir attīstīt biljarda skolu tā dodot iespēju mācīties un apgūt šo interesanto sporta veidu. Viņš piezīmē, ka BAMĀ regulāri notiek iesācēju turnīri, kuros laipni gaidīti arī jaunie dalībnieki un kur iespējams arī apgūt un iepazīt biljarda pamatus.

49 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page